Kai kalbama apie prekės ženklą, daugeliui vartotojų prieš akis iškyla logotipas ir reklamoje vyraujančios spalvos. Tačiau iš tiesų prekės ženklo kūrimo procesas nėra vien tik atpažįstamumo didinimas. Labai svarbu formuoti teigiamą, patrauklų ir išskirtinį įmonės įvaizdį. Tai nuolatinis, planingas, nuoseklus ir įtemptas darbas, kuris yra puiki investicija į organizacijos ateitį ir sėkmę.

Atkreipkite dėmesį į šiuos 7 žingsnius – jie padės įmonei profesionaliai ir sėkmingai formuoti įvaizdį.

1. Pristatykite save. Pirmasis žingsnis būtinas formuojant bet kokios organizacijos ar įmonės įvaizdį – lengvai įsimenantis, reikšmingas, unikalus įmonės pavadinimas, išskirtinis, modernus logotipas, tikslus atspindintis šūkis. Skirkite tam laiko ir nepamirškite, kad vartotojai prekės ženklą dažnai vertina iš pirmo žvilgsnio, tad suklupti šioje vietoje nevalia!

2. Kalbėkite visiems žmonėms suprantamais terminais. Tai galioja kuriant šūkį, bendrąjį įmonės pristatymą, žinutes socialiniuose tinkluose, reklamą, prekių/paslaugų aprašymus. Atminkite, kad žmonės niekada nebandys išsiaiškinti, kad slypi po jūsų savitais išsireiškimais ir sunkiai suprantamais apibrėžimais – susiras prekės ženklą, kuris dėsto suprantamai, aiškiai ir tiksliai.

3. Pasakokite savo klientams istoriją. Kuriant idėją atspindinčią istoriją itin svarbus nuoseklumas ir tęstinumas. Idėjų semkitės iš sėkmingų pasaulinių prekės ženklų –sukursite smagų personažą, intriguojantį tęstinį pasakojimą, o gal nuspręsite sudominti atliekamais socialiniais eksperimentais ir tai taps jūsų sėkmingos istorijos pagrindu?

4. Atsižvelkite į tikslinį klientą. Pradėkite nuo jo nuomonės, pomėgių, išsilavinimo, amžiaus ir pagal tai formuokite žinutes. Pavyzdžiui, jei orientuojatės į jaunus žmones, paauglius, jūsų įvaizdis turėtų būti žaismingas, lakoniškas, o tonas artimas jaunuolių tonui. Pataikaukite klientui gerąja prasme!

5. Būkite kūrybingi. Kodėl vieni žmonės perka Coca Cola, o kiti Pepsi? Kodėl vieni renkasi Nike, o kiti Adidas? Kodėl vieni užsuka į H&M, o kiti pamėgę Zara? Žinoma, priežastys yra kelios – tai kaina, kokybė, skonis. Tačiau toli gražu ne paskutinėje vietoje įmonės įvaizdis ir kūrybiškumas. Sėkmingi prekės ženklai – tai kūrybingi prekės ženklai, kurie nenutolsta nuo pagrindinės idėjos, tačiau tuo pačiu kaskart parodo kažką naujo ir – būtinai! – ryškaus ir šiuolaikiško. Kūrybiškais sprendimais sudominę tikslinį klientą pelnysite jo ištikimybę.

6. Ilgalaikiai dizaino sprendimai. Nors pokyčiai dažnai yra rekomenduotini, tačiau taip pat svarbu metų ar net dešimtmečių bėgyje išlaikyti savitą braižą. Štai kodėl reikia investuoti pakankamai laiko ir skirti atitinkamą biudžetą logotipo kūrimui. Ar sukūrę logotipą pagal šiandien vyraujančias madingas dizaino tendencijas galėsite pritaikyti jį rytoj? Nepamirškite, sėkmingos įmonės kuria universalius, paprastus ir tuo pačiu išraiškingus logotipus.

7.  Originalumas. Šiame laikotarpyje, kai rinka perpildyta prekės ženklais, sumąstyti kažką naujo ir originalaus nėra lengva. Būtent todėl savo paslaugas vis aktyviau siūlo skaitmeninės rinkodaros, komunikacijos, marketingo specialistai. Su jų pagalba galima pasiekti aukštų rezultatų ir imtis originalių veiksmų kuriant prekinį ženklą, išskiriant jo unikalius privalumus ir kuriant asmeninę prekės ženklo istoriją.

 

Trūksta idėjų ar reikalinga pagalba kuriant sėkmingą ir ilgalaikį įmonės įvaizdį? Susisiekite!