Logotipas – viena svarbiausių prekės ženklo dalių. Jis atspindi įmonės viziją, žinutę, padeda išsiskirti konkurentų gausoje. Psichologiniais tyrimais įrodyta, jog logotipas daro įtaką vartotojo pasąmonei, lemia pirkimo sprendimus. Apžvelgiame svarbiausias detales, kurios padeda sukurti paveikų, išskirtinį ir patrauklų logotipą.

Šriftai

Šriftų gausoje lengva pasimesti – didelis pasirinkimas klaidina, tačiau įmantrius, sunkiai perskaitomus, raitytus šriftus renkasi nedaugelis. Kalbant apie logotipo šriftus reikia pabrėžti, kad čia dominuoja aiškumas ir paprastumas. Kartais vengiama standartinių šriftų, neva jie atsibodę, nebeįdomūs ir nuobodūs, tačiau vartotojų yra vertinami geriausiai, asocijuojasi su patikimumu ir saugumu. Tai nereiškia, jog neverta eksperimentuoti – kūrybiškai pažvelgti į situaciją rekomenduotina visada, tačiau nepamirškite, kad vartotojai įsimena aiškias, lengvai perskaitomas raides ir minimalizmą.

Linijos

Linijos apibrėžia logotipą, sukuria erdvę. Plona, siaura, kone permatoma linija suteikia trapumo, silpnumo įspūdį. Storesnė, platesnė simbolizuoja drąsą ir tvirtumą. Tačiau didžiausią efektą daro linijų išdėstymas – vertikalios, tiesios linijos suteikia dinamikos, perteikia aiškią struktūrą,  o horizontali linijų padėtis žymi patogumą, saugumą, ramybę. Lygiai nubrėžtos linijos ramina, o štai laužtinės, netiesios linijos galvoje sukelia painiavą, netikrumo įspūdį. Praktikoje galima pastebėti, jog griežtos linijos dažniau naudojamos statybų, inžinerijos, finansų srityse, o švelnesnės ir lankstesnės – grožio ar mitybos industrijose.

Formos

Logotipo formai tenka svarbiausias vaidmuo. Forma gali būti geometrinė arba abstrakti. Kiekviena forma turi ypatingą poveikį vartotojo sąmonei: apskritimas perduoda žinutę, jog prekės ženklas harmoningas, vieningas, kone amžinas; kvadratas arba stačiakampis byloja apie stiprumą, tvarką, stabilią padėtį; trikampis byloja apie kryptingą veiklą. Rekomenduojame nepersistengti su simbolinėmis formomis, tokiomis kaip žvaigždės ar širdelės, nes jos gali būti skirtingai suprantamos. O štai su gamtos elementais susijusios formos, jei panaudotos vietoje ir laiku, daro didelę teigiamą įtaką vartotojui. Gamtos vaizdai perduoda aiškią žinutę, suteikia gaivos, natūralumo įspūdį.

Kurdami formą logotipui nepamirškite atsižvelgti į veiklos sritį ir nešamą žinutę, neapkraukite logotipo nereikalingais simboliais.

Spalvos

Iš visų logotipo dizaino elementų vartotojo akį labiausiai patraukia spalvos bei jų gama. Juoda ir balta spalvos vaizduoja brandą, rafinuotumą, o ryškesnės – jaunatviškumą, energiją. Spalvų pasirinkimas ar jų derėjimas labai svarbus, jos aiškiausiai apibūdina prekės ženklo viziją, misiją, požiūrį ir net iki 80 % padidina atpažįstamumą.

Struktūra

Visus aukščiau išvardytus elementus svarbu sujungti į visumą. Atkreipkite dėmesį į tarpus tarp žodžių/raidžių, į šrifto ir spalvos derėjimą, į aiškumą, susitelkite į atpažįstamumo skatinimą. Venkite palikti tuščią vietą, logotipas turi būti užpildytas tikslingai, aiškiai ir suprantamai tiksliniam vartotojui. Vizualinis ryšys su vartotoju užsimezga vidutiniškai per 2 sekundes, tad logotipo projektavimui skirkite pakankamai laiko.

Trūksta idėjų dėl logotipo kūrimo? O galbūt reikalinga profesionalų pagalba? Susisiekime.