Šūkis – tai žodis ar trumpa frazė, kuri vaizdingai nusako organizacijos veiklos tikslą. Šūkis padeda atkreipti dėmesį į prekės ženklą, išsiskirti iš konkurentų, apibūdina vertybes, požiūrį, formuoja įvaizdį ir yra būtinas kiekvienai veržliai, į priekį nuolat einančiai įmonei.

Kuriant šūkį savo prekės ženklui rekomenduojame pasinaudoti šiais naudingais patarimais:

1. Trumpai ir paprastai. Nevartokite įmantrių, nesuprantamų žodžių, žinutę stenkitės perteikti trumpai, paprastai ir, svarbiausia, aiškiai. Kuriant šūkį rekomenduojama laikytis vieno sakinio taisyklės, tačiau optimaliausia naudoti 3-5 žodžius – trumpesnį šūkį įsiminti lengviau.

2. Nuoseklumas. Svarbu palaikyti vientisą, nuoseklų, prekės ženklo tapatybę nusakantį įvaizdį, todėl šūkį turėtumėte derinti prie sukurto logotipo, įmonės pavadinimo ir bendro formuojamo stiliaus – žinoma, jei turite jūsų vertybes atspindinčius vizualinius atributus.

3. Unikalumas. Kuo jūs išsiskiriate iš savo konkurentų? Kuo unikalus jūsų kuriamas prekės ženklas? Kokie pagrindiniai jūsų įmonės privalumai, stiprybės, tikslai? Nepamirškite, kad jūsų privalumai pirmiausia turi būti įdomūs ir aktualūs tiksliniam klientui, o šūkis turi tai atspindėti.

4. Aktualumas. Sukurtas šūkis turi būti nesenstantis! Pamąstykite, ar tai, ką norite pasakyti šiandien, norėsite pasakyti ir rytoj ar po 50 metų. Žodžius formuluokite taip, kad juose neatsispindėtų šiandienos aktualija, rizikuojanti prasmegti į nežinią – grįžkite prie pirmojo punkto, kuriame rekomenduojama naudoti paprastus, visais laikais suprantamus žodžius.

5. Tarptautiškumas. Jei jūsų tikslas – tarptautinė rinka, nepamirškite, kad šūkis turi būti lengvai verčiamas į kitas kalbas paliekant tą pačią reikšmę, tad apgalvokite tai iš anksto!

6. Įkvėpimas. Nerekomenduojame kopijuoti, tačiau siūlome atkreipti dėmesį į sėkmingų pasaulinio lygio įmonių šūkius – daugelį jų vos išgirdę jau žinome, koks tai prekės ženklas. Kuo šie šūkiai ypatingi? Kokia jų istorija? Kuo remiantis šūkiai buvo sukurti? Naudingą informaciją pritaikykite sau! Šūkiui sukurti skirkite pakankamai laiko, nes jis gali būti aktualus ne vienerius metus.

Jei šūkis dera vizualinėje ir žodinėje terpėje, yra lengvai įsimenantis, trumpas ir unikalus, tai ženkliai padidins jūsų prekės ženklo vertę. Reikia profesionalų pagalbos kuriant šūkį? Susisiekime.