Klientai dažnai kreipiasi į mus norėdami sužinoti, kodėl atliekami rinkodaros veiksmai neefektyvūs – įprastai tai būna pavieniai sprendimai, kurie neatneša jokios apčiuopiamos naudos. Tad savo klientams patariame sudaryti ilgalaikį veiksmų planą, komunikacijai pasirinkti kelis skirtingus kanalus, kitaip sakant, sukurti reklamos kampaniją. O efektyvi, nuosekliai vykdoma reklamos kampanija – tiesus įmonės kelias į sėkmę.

Pristatome 6 pagrindinius žingsnius, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį norint sukurti veiksmingą ir sėkmingą reklaminę kampaniją.

  1. Tikslai. Prieš imantis veiksmų aiškiai įvardinkite reklamos kampanijos tikslus ir nustatykite jų įgyvendinimui skirtą laiką. Pardavimų skatinimas, įvaizdžio formavimas, žinomumo didinimas – tokie būna įprastiniai kampanijų tikslai. Labai svarbu tikslus išreikšti konkrečiais skaičiais. Jei tai pardavimų kampanija – jūsų tikslas yra X pardavimų kampanijos metu arba pardavimų augimas X procentų. Jei kampanija skirta žinomumui didinti, tuomet skaičius įvardyti tampa sudėtingiau – rezultatas vertinamas ilgalaikėje perspektyvoje.
  2. Tikslinė auditorija. Į kokio amžiaus vartotoją orientuojatės? Kokie turėtų būti jo pomėgiai, gyvenamoji vieta, išsilavinimas ar darbo patirtis? O gal svarbu tinkamai įvertinti demografinę padėtį ar elgseną (pamėgtos temos socialiniuose tinkluose, dažniausiai lankomi internetiniai puslapiai, apsilankymų laikas ir veikla juose)? Jei jūsų produktas/paslauga to reikalauja, išskirkite lytį. Tikslinės auditorijos nustatymas, išsami segmentacija – viena svarbiausių reklaminės kampanijos plano dalių, tad rekomenduojame pasitarti su specialistais!
  3. Reklamos forma. Komunikuosite tekstu, vizualizacijomis, internetinės reklamos nuorodomis (baneriais), o galbūt pasirinksite video formatą? Tai bus reklama televizijoje, radijuje, spaudoje, internete? Rinksitės lauko, vidaus ar kino reklamą? Kokį kanalą pasirinkti, priklauso nuo to, koks yra kampanijos tikslas ir auditorija. Itin svarbu atsidurti tikslinės auditorijos vietoje tinkamu laiku. Tarkim, jei jūsų auditorija – jaunoji karta, orientuokitės į socialinius tinklus. Jei orientuojatės į vyresnio, pensijinio amžiaus žmones, reikės prisiminti tradicinį marketingą ir reklaminę žinutę perduoti spaudos, skrajučių ar televizijos pagalba.
  4. Turinys. Visiems prieinamos informacijos bei reklamos šiandien itin daug, tačiau jos perteklius įvardijamas kaip viena didžiausių XXI amžiaus problemų. Jei norite būti pastebėti, orientuokitės į kokybišką, patrauklų, išskirtinį turinį, kurkite įsimintinus, idėją atspindinčius vizualus. Atminkite, kad vartotojai puikiai supranta net ir užslėptą reklamą.
  5. Analizė. Nuolat analizuokite rezultatus. Matote, kad reklama neveiksminga? Negaunate rezultatų, kurių tikėjotės? Nebijokite keisti tikslinės auditorijos ar reklamos kanalų – kad ir įpusėjus kampanijai. Ieškokite problemos, analizuokite klaidas ir išbandykite naujus variantus.
  6. Įvertinimas. Pasibaigus reklaminei kampanijai nepamirškite jos įvertinti. Išanalizuokite, ar pasiektas išsikeltas tikslas, koks srautas buvo pasirinktuose kanaluose (kiek laiko praleido svetainėje, ar paspaudė užklausos mygtuką, ar skambino), ar padidėjo pardavimai kampanijos metu. Pasižymėkite pliusus ir minusus – nuodugni analizė atsakys į klausimus ir padės nuspręsti, ką galite naudoti kitų kampanijų metu, o kurie punktai neveiksmingi!

Reikia profesionalų pagalbos kuriant reklaminę kampaniją? Kreipkitės.