Ar teko girdėti sakant, kad kassavaitinis ar kasmėnesinis naujienlaiškių siuntimas – pasenęs, neefektyvus būdas komunikuoti su klientais? Elektroninio pašto rinkodara, išpopuliarėjusi šiame amžiuje, vis dar gali būti efektyvi, jei naudojama tinkamu laiku, pasitelkus kūrybiškumą, išgryninus temos aktualumą ir naudingumą, personalizuojant turinį ir tinkamai segmentuojant klientus.

Personalizuojamas naujienlaiškis

Reklamos priemonės keičiasi – tai, kas buvo populiaru prieš penkis metus, šiandien iš dalies prarado vertę, o tendencingais tapo kiti dalykai. Viena dažniausiai minimų tendencijų – naujienlaiškių gavėjų personalizavimas, artimo ryšio kūrimas. Tai nebėra laiškas visiems, tai yra laiškas konkrečiam asmeniui, tiksliniam klientui. Šiuolaikiniai įrankiai leidžia segmentuoti klientus pagal jų elgseną, pirkimo istoriją, pomėgius, teikiamus prioritetus – konkrečiai žmonių grupei skirtas naujienlaiškis sulauks daugiau dėmesio, pastebėsite, kad įsitraukia daugiau žmonių, o paspaudimų procentas – didesnis.

Pavyzdžiui, turite sporto klubą, kuriame gausu grupinių treniruočių. Akivaizdu, kad tai, kuo domisi jogos mylėtojai, ne visada bus įdomu treniruoklių salės lankytojams. Šioms dviems grupėms pateikę skirtingą turinį, sulauksite daug didesnių įsitraukimo rodiklių!

Efektyvus naujienlaiškio turinys – koks jis?

Naujienlaiškis skirtas tiems, kurie sutiko bendrauti ir pateikė savo kontaktinius duomenis – greičiausiai, tai esami ar potencialūs jūsų klientai. Šiuo atveju jūsų tikslas – išlaikyti kliento susidomėjimą, o tą galite padaryti suteikdami įdomios, naudingos, patrauklios informacijos. Skatinkite įsitraukimą pasidalindami patarimais, tendencijomis, trumpa informacija apie produktų ar paslaugų naujienas, pasakokite istorijas, tačiau nepersistenkite su į pardavimus orientuotais tekstais – visgi naujienlaiškis nėra tiesioginis pardavimo kanalas, o būdas palaikyti artimą ryšį ir tiesiogiai transliuoti prekės ženklo žinutę. Pardavimui skirtai informacijai skirkite iki 20% laiško turinio, visą dėmesį sutelkite į įdomios informacijos pateikimą.

5-7 žodžiai arba 50 spaudos ženklų – maždaug tokio ilgio turi būti jūsų naujienlaiškio antraštė. Koncentruokitės į trumpą, greitai perskaitomą, patrauklų, dinamišką sakinį, pamirškite dalykinę kalbą, leiskite sau pašmaikštauti. Antraštė nulemia paspaudimų skaičių, tad jai sukurti skirkite pakankamai laiko. Kone svarbiausia jūsų užduotis yra lakoniška kalba nusakyti, kas yra naujienlaiškio viduje, o kad tai sėkmingai padarytumėte, turite gerai pažinti savo klientą, jo rūpesčius, pomėgius, elgseną.

Daugelyje reklamos priemonių dizaino sprendimai gali būti lemtingi. Net 65% naujienlaiškių gavėjų teigia, kad stiprius, tikslingus, kūrybiškus vizualus jie laiko patraukliausia naujienlaiškio vieta. Kitas įdomus statistinis faktas – paspaudimų skaičius mažėja augant vizualų skaičiams, tad rekomenduojame naudoti 1-2 kruopščiai atrinktus vizualus.

Paisyti reglamento – privalu

2018 m. gegužės 25 d. įsigaliojo bendrasis asmens duomenų apsaugos reglamentas. Šis reglamentas yra aukščiausios galios teisės aktas, kuris yra taikomas visiems juridiniams asmenims, tvarkantiems Europos Sąjungoje esančių asmenų duomenis ir įtvirtina eilę normų, kurios yra privalomos subjektams, veikiantiems elektroninio pašto rinkodaros srityje. Asmens duomenys yra apibrėžiami plačiai – į juos įeina viskas, kas padeda identifikuoti fizinį asmenį ir jo veiklą internete.

Įsitikinkite, jog naujienlaiškio prenumeravimo forma yra tinkama: sutikimo gauti naujienas varnelė nepažymėta, greta pateikiama nuoroda į privatumo politiką. Naujienlaiškį užsiprenumeravusiems asmenims siųskite prašymą patvirtinti savo prenumeratą.

Nesilaikantiems asmens duomenų apsaugos reglamento gresia piniginės baudos, tačiau svarbiausia čia – pagarba klientui, įsiklausymas į jo pageidavimus. Prieš siųsdami naujienlaiškį įsitikinkite, kad savo klientui neįkyrite, o esate įdomūs ir reikalingi!

Kyla klausimų planuojant naujienlaiškio turinį ir rinkodarą? Kreipkitės, atsiliepsime su naudingais patarimais!