Kasdien atpažįstame daugybę prekių ženklų – vieni mums kelia malonius prisiminimus, teigiamas emocijas ir pasitikėjimą, kiti asocijuojasi su neigiamomis ir nemaloniomis patirtimis. Statistikos duomenys rodo, kad kas trečias vartotojas pasitikėjimą prekės ženklu nurodo kaip vieną iš trijų svarbiausių priežasčių, nulemiančių apsisprendimą pirkti. Pateikiame 5 patarimus, kurie padės sukurti patikimą prekės ženklo įvaizdį B2B sektoriuje.

Aiškus prekės ženklo tikslas. Kiekvienas B2B verslas turi turėti tikslą, kuris bus naudingas verslo bendruomenei. Priklausomai nuo įmonės veiklos, prekės ženklas gali palengvinti darbą, tapti naudinga darbo priemone, sutaupyti pinigų, padidinti darbuotojų produktyvumą, paspartinti darbo procesą ar pan. Įvardykite tikslą ir nepamirškite, kad jis turi būti išskirtinis ir patrauklus B2B auditorijai.

Informatyvus turinys. Kuriamu turiniu galite suteikti ne tik daug informacijos apie prekės ženklą, bet ir efektyviai spręsti problemas, pateikti patarimus, rasti įdomius sprendimus – galite tapti vertingu šaltiniu verslo atstovams, įgyti partnerių pasitikėjimą. Siegemedia.com duomenimis, net 77 % B2B verslo atstovų kurdami turinį naudoja informacijos suteikiančias, šviečiamąsias žinutes.  

Autentiškumas. B2B sektoriuje svarbūs ne tik pinigai – šiandien verslas ieško ne pigiausių prekės ženklų, o tų, kurie kuria savitą įvaizdį, išsiskiria kitų prekės ženklų gausoje. Prekės ženkloidentiteto paieška, įvaizdžio bei autentiškumo kūrimas – vieni svarbiausių darbų, kuriuos turite padaryti. Reikšmingas logotipas, aiški pagrindinė žinutė, nuoseklus autentiško turinio kūrimas socialiniuose tinkluose padeda siekti tikslų ir sėkmingai bendradarbiauti su B2B klientais.

Socialinė įtaka. Socialinė įtaka yra labai svarbi ir tai liečia kone visas verslo sritis – pasitikėjimą lemia kitų B2B klientų ar partnerių nuomonė. B2B sektorius atsigręžia į socialinius tinklus: Instagram pagalba afišuojama įmonės vidaus kultūra, darbuotojų pasitenkinimas lemia klientų pasitikėjimą. Tuo tarpu B2B sektoriui itin reikšmingas socialinis tinklas Linkedin padeda dalintis patirtimi ir naudinga informacija, suteikia galimybę kelti diskusijas, didinti potencialių klientų skaičių. B2B sektoriuje didelę reikšmę turi interneto erdvėje palikti atsiliepimai – rekomendacijos arba nepasitenkinimas dažniausiai išreiškiami socialiniuose tinkluose, jei yra galimybė, įmonės internetiniame puslapyje. Vartotojai nuolat ieško informacijos, kodėl verta pasitikėti jūsų prekės ženklu – skirkite dėmesio socialiniams tinklams, nesudarykite preteksto nepasitikėti prekės ženklu, rūpinkitės teigiamu įvaizdžiu.

Atsakingumas. Tendencijų sekimas, atsižvelgimas į vartotojų nuomonę ir priminimas sau, kad atsakingumas yra geroji savybė, kuri sukuria tvirtą pasitikėjimo prekės ženklu pagrindą – kiekvienos B2B įmonės privalomi naudoti atributai. Galite prisidėti prie socialinių akcijų, puoselėti lygybės idėjas, jautriai reaguoti į ekologines problemas, procentą pajamų skirti pasirinktai organizacijai – šie darbai nelieka nepastebėti, ypač jei yra tinkamai transliuojami ir nuoširdūs, o tai prideda pagarbos ir pasitikėjimo B2B prekės ženklu.

Kiekvienas prekės ženklas turi galimybę ieškoti savitų būdų, kaip pasitikėjimą paversti galingu B2B rinkodaros įrankiu, padėsiančiu sukurti lojalių klientų ratą ir atnešančių naudą verslui. Reikalinga pagalba? Susisiekime.

Leave a comment