Efektyvus prekės ženklo valdymas – iššūkis kiekvienai komandai. Auganti konkurencija, technologijų naujovės, kintantys vartotojų užmojai užduotį apsunkina. Pateikiame tendencijas, vyrausiančias 2020 metais, kurios padės eiti tinkama linkme.

1. Individualizmas. Ne masė, o kiekvienas individualus klientas yra svarbus – laikui bėgant ir daugėjant prekės ženklų kiekiui kiekvienas ieško ne tik to, kas jam patinka, yra kokybiška, bet ir kas atitinka asmenines vertybes. Autentiško santykio kūrimas, prekės ženklo individualizavimas per gaunamą patirtį klientui suteikia pasitikėjimo brand‘u. Jūsų tikslinis klientas turi atpažinti ne tik prekės ženklą ar jo pavadinimą, bet ir už viso to stovintį žmogų, kuris jam yra artimas. Pabandykite įsijausti į tą žmogų, kas jam įdomu, kas jį skiria nuo kitų žmonių grupių. Ryšiui užmegzti kurkite įtraukiančias personalizuotas istorijas – socialiniuose tinkluose, spaudoje, svetainėje.

2. Internetinės bendruomenės. Viena labiausiai populiarėjančių prekės ženklų augimą skatinančių tendencijų – aktyvus dalyvavimas teminiuose interneto forumuose ar kitose bendruomenėse. Įsitraukimas į tikslinių vartotojų problemas ir poreikius leidžia geriau suprasti klientą, pažerti naudingų patarimų, dalintis patirtimi ir parduoti produktą ir paslaugą – nenaudojant tiesioginės reklamos. Prognozuojama, jog 2020 metais dalyvavimas internetinių bendruomenių gyvenime prekės ženklams atneš daug naudos.

3. Vaizdo turinys. Dinamiški, interaktyvūs video sulaukia didelio įsitraukimo ir susidomėjimo, ypač tarp jaunesnės kartos atstovų. Šiuo metu Lietuvoje „Youtube“ platforma pagal lankomumą vejasi socialinius tinklus, tokius kaip „Facebook“ ar „Instagram“, o JAV „Youtube“ kitus socialinius tinklus jau lenkia, tad vaizdo turinys 2020 metais turėtų pagauti dar didesnį pagreitį. Atlikti tyrimai rodo, jog daugiau nei 50 % vartotojų mėgstamo prekės ženklo turinį nori stebėti vaizdo formatu. O galimybės labai plačios – nuo trumpų vlog‘ų iki brand stories, mini serialų, animacijų ir t.t. Tereikia žiupsnelio kūrybiškumo – tikėtinas didesnis auditorijos įsitraukimas.

4. Automatizuotas bendravimo būdas. Automatinės žinutės nebėra naujiena, kadangi išpopuliarėjo dar 2016 metais, tačiau šiandien jos tampa privalomu kiekvieno prekės ženklo atributu komunikuojant su klientais. Pagreitėjęs klientų aptarnavimo procesas, staigesnis reagavimas, patogus informacijos rinkimas, galimybė atlikti online apklausas, priminimai apie artėjančius renginius/pristatymus didina vartotojų pasitikėjimą, skatina labiau domėtis prekės ženklu. Beje, net 68% vartotojų teigia, kad žinutės yra patogiausias būdas palaikyti ryšį su įmone.

5. Lojalumo skatinimas per aptarnavimą. Tam, kad klientas paliktų geriausius atsiliepimus ir rekomendacijas bei grįžtų pas jus dar kartą, reikia, kad jis įgytų geriausią patirtį. Šių dienų vartotojas išlepintas prekės ženklų gausa, standartiniu aukštos kokybės aptarnavimu – šiomis savybėmis sunku nustebinti, tad reikia ieškoti originalių būdų. Klientų lojalumą didina kūrybiškas, kitoks požiūris į aptarnavimą – individualių sistemų kūrimas, pasiekiamumo didinimas per įvairius kanalus ir patogus priėjimas prideda pasitikėjimo. Jau nieko nestebina, kai prekės ženklo kūrėjai pasiekiami ir aptarnaujami 24 valandas per parą. Ateinančių metų tendencijos rodo, kad kuriami emociniai ryšiai su klientu ir išskirtinis, apgalvotas aptarnavimas lems daugiau nei 70 % klientų lojalumo.

Reikalinga pagalba valdant prekės ženklą? Impress Up padeda prekės ženklams sėkmingai augti.