Sako, kad mokytis reikia iš geriausių. Ieškodami efektyvių rinkodaros ir komunikacijos sprendimų visada atsigręžiame į didžiausias, dešimtmečius skaičiuojančias pasaulinio lygio kompanijas. Jų sėkmės (ir ne tik) istorijos, priimti drąsūs reklamos sprendimai, generuojamos kūrybiškos idėjos įkvepia siekti geresnių rezultatų, ieškoti unikalių būdų ir sukurti veiksmingą prekės ženklo rinkodarą.
Būti pirmuoju
Teigiama, kad „Coca Cola“ prekės ženklą atpažįsta 94% viso pasaulio vartotojų. Prieš 130 metų sukurto gėrimo buteliukas, logotipas ir pavadinimas iki šių dienų išliko tas pats, tačiau buvo priimta nemažai lemtingų sprendimų. „Coca Cola“ buvo pirmasis prekės ženklas, kurio reklamoje figūravo moteris. Kuomet Amerikoje dominavo rasizmas, kompanijos atstovai reklamai pasirinko juodaodį futbolo žaidėją. Greitas reagavimas į karščiausias, diskusijas keliančias aktualijas – itin svarbu.
Dėmesys simbolikai
Dauguma visame pasaulyje atpažįstamų logotipų sukurti ne atsitiktinai – prie jų dirbo ištisos profesionalų komandos, kurios pagal skirtingus faktorius derino spalvas, šriftus, aiškinosi simbolinę reikšmę, tam skyrė neįtikėtinai daug laiko. Prakąstas „Apple“ kompanijos obuolys simbolizuoja pagrindinį kompanijos tikslą – inovacijų diegimą. Prakąsto obuoliuko idėja kilo iš pagarbos britų matematikui Alanui Turingui, kuris išaiškino nacių šifravimo mašinos veikimo principą. A.Turingas buvo gydomas hormonais , o liūdnai susiklosčiusį gyvenimą nuktraukė atsikandęs obuolio, suvilgyto cianidu. S.Jobsas, Steve‘as Wozniakas ir Ronaldas Wayne‘as prisiminė britų matematiką, prisidėjusį prie šiuolaikinių kompiuterių atsiradimo – taip gimė neginčytinai unikalaus logotipo idėja.
Žinomų žmonių fenomenas
Dabartiniais žinomų žmonių, nuomonės formuotojų bumas nieko nestebina – tai tapo viena populiariausių priemonių reklamuoti prekės ženklą. Tiesa, ši praktika buvo naudojama jau prieš šimtmetį, neretai tai tapdavo kompanijos sėkmės paslaptimi. Žinomi sportininkai itin svariai prisidėjo prie Nike ir Adidas prekės ženklų žinomumo ir augimo – aprūpinti komandą sportiniais bateliais buvo didelis prestižas, o įmonės pelnas vos per kelias dienas paaugdavo ženklia suma. Tačiau nuomonės formuotojai gali būti ne tik dainininkai, aktoriai ar sportininkai – štai vienas populiariausių visų laikų influencerių vakaruose įvardijamas Kalėdų Senelis, jis yra tapęs daugybės įmonių reklaminiu veidu žiemos švenčių laikotarpiu.
Emocinė rinkodara
Sukurta stipri, kartais prieštaringa emocija – dar vienas veiksmingas ir didžiausių kompanijų pamėgtas rinkodaros būdas. Įrodyta, kad emocijos daro įtaką pasąmonei, dažnai sukelia mintis apie patirtus išgyvenimus ar neįgyvendintas svajones. Kavinių tinklas „Starbucks” ant langų, stalų ar vartotojams kurtoses žinutėse palieka įvairias istorijas, skambias frazes (“There’s a story in every coffee”), jų dėka kviečiamės draugus į kavines su iliuzija, kad kalbėti prie Starbucks puodelio bus kur kas maloniau, nei kalbėti parke ant suoliuko. Emocinė rinkodara itin populiari tarp prekės ženklų, kuriančių vaikams – „Lego“ konstruktorius gaminantys danai akcentuoja tėvų ir vaikų ryšį. Reklama, atvaizduojanti tėčio ir sūnaus bendrystę dėliojant Lego 2016 metais įmonei pridėjo 25 % pelno.
Tai – gigantiškų prekės ženklų rinkodaros pavyzdžiai, o jų sėkmę pakartoja nedaugelis. Tačiau visuomet pravartu įsidėmėti geriausiųjų priimtus sprendimus, siekti būti originaliems, išskirtiniams, nepasiduoti ir ieškoti unikalių sprendimų kuriant savo prekės ženklą.
Trūksta idėjų ir išskirtinių minčių priimant prekės ženklo rinkodaros sprendimus? Susisiekime.